По стъпките на историята – учебно пътешествие до Стара Загора

В края на учебната година учениците от 6.А и 6.Б клас взеха участие в образователна екскурзия до гр. Стара Загора. Пътуването предостави възможност за съчетаване на учебните знания с реални исторически и културни преживявания.
Първата спирка от програмата беше Мемориалният комплекс „Бранителите на Стара Загора“. Там учениците се запознаха с героичните събития от боевете за защита на града по време на Руско-турската освободителна война. На това емблематично място тържествено бяха връчени грамоти на учениците, завършили учебната година с пълно отличие. Награждаването се превърна в специален момент, изпълнен с гордост, признание за положения труд и заслужени аплодисменти. Посещението на паметника предизвика силни емоции и даде повод за размисъл върху значението на саможертвата, упоритостта и родолюбието.
След това шестокласниците посетиха Регионалния исторически музей, където разгледаха богатите експозиции и научиха интересни факти за историята на Стара Загора и региона. Срещата с ценни археологически находки и исторически артефакти обогати знанията им и предизвика голям интерес.
Последният обект от програмата беше Музеят на религиите – уникално място, представящо културното и религиозно наследство на града. Учениците се запознаха с различните религиозни традиции и с историята на единствения по рода си музей в България, разположен върху останки от религиозни сгради от различни епохи.
Екскурзията премина при отлично настроение и остави много приятни спомени. Учениците се завърнаха с нови знания, ценни впечатления и по-задълбочен интерес към историята и културното наследство на България.


















